V Ljubljani bomo morali do konca februarja zapustiti prostore, ki nam jih je Računalniški muzej velikodušno dal v začasno rabo. Tako bomo v kratkem ostali praktično na cesti … S prostorsko problematiko smo MOL seznanili že pred 10 leti, ko smo g. Jankoviću prvič predstavili naše delo. Žal tudi po štirih obiskih pri ljubljanskem županu naša situacija ni nič boljša, prej obratno. Junija 2021 so namreč začeli z obnavljanjem OŠ Kolezija, kjer smo od l. 2o12 imeli delavnico v šolskem zaklonišču. Zaradi nejasne situacije z zakloniščem po obnovi, je tudi naša vrnitev tja še vedno precej negotova …
Za izvajanje dejavnosti Računalniki za socialno ogrožene (RSO) v Ljubljani potrebujemo vsaj 150m2pritličnega prostora z nekaj dvorišča za ločevanje odpadne elektronike. Smo skrbna in gospodarna organizacija, ki pa deluje neprofitno. Svojih uslug ne prodajamo, računalnike in opremo izključno podarjamo, ljudem smo v pomoč, kadar jo rabijo, trgovine ne bomo imeli, kvečjemu podarjalno (ni zatipk =). Če bi nam lahko kakorkoli pomagali pri iskanju prostorov, nam pišite na info@duh-casa.si, ali pa nas pokličite na tel.št. 069 154 063 (pon.-sob., 12h-16h).
Podobna situacija je v Mariboru. Tam gostujemo v Pekarni Magdalenske mreže, kjer pa se pozimi ne da delati, saj prostor ni ogrevan, niti termično zaščiten. Pravzaprav je manjši čudež, da ekipa RSO tam sploh lahko dela. Na MOM so pred leti veliko govorili o prenovi Pekarne, kjer bi tudi Društvo Duh časa dobilo ustrezne prostore za izvajanje dejavnosti RSO. Žal je ta projekt padel v vodo …
Končna misel? Ne vem, če jo je potrebno ubesediti, saj jo imate na koncu jezika …